1 lutego (sobota)
O godzinie 16:00 rozpocznie się trzynasty festiwal GRAND OFF. Najlepsze niezależne krótkie filmy świata. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć najciekawsze produkcje niezależne z całego globu. Jak zawsze będą to projekcje tylko filmów nagrodzonych. W tegorocznej edycji nadesłano ponad 3574 filmy pochodzące ze 113 krajów. Komisja Nominacyjna co roku wybiera najlepsze obrazy. Filmy przeszły już wstępną selekcję, do dalszego etapu wybrano 55 filmów które będą rywalizować o nagrody w 11 kategoriach. O wyborze najlepszych filmów zadecyduje, podczas Festiwalu, międzynarodowa Kapituła składająca się z kilkudziesięciu znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z kilkudziesięciu krajów. W tym gronie znajdują się również polscy filmowcy. Festiwal właśnie wyrusza do kilkudziesięciu kin i ośrodków kultury w Polsce, a już na początku lutego, jak zawsze, zagości w Centrum Kultury i Sztuki. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
2 lutego (niedziela)
Spektakl dla najmłodszych widzów. "Cztery pory roku" to przedstawienie przygotowane przez Teatr Miejski Miniatura z Gdańska. Podczas wydarzenia dzieci wyruszą w podróż odbywającą się w rytmie następujących po sobie pór roku, podczas której mogą doświadczyć świata natury, jego dźwięków i barw odbieranych wszystkimi zmysłami. Cztery pory roku realizuje dobrze znany w teatrze "najnajowym" Tomasz Maśląkowski, którego przedstawienia są świetnie odbierane zarówno przez małych widzów, jak i towarzyszących im dorosłych, bawiąc abstrakcyjnym humorem przy wykorzystaniu m.in. przedmiotów codziennego użytku. Na spektakl zaproszone są dzieci już od pierwszego roku życia.
7 lutego (piątek)
Spektakl baletowy "Dziadek do orzechów" w II aktach, w wykonaniu dziewcząt z warsztatów baletowych. Na czym będzie opierać się historia? Otóż podczas wieczoru wigilijnego dama dworu wraz z córkami zaprasza gości do wspólnego spędzenia czasu. Wszyscy w świątecznych nastrojach świętują rodzinny zimowy czas. Dzieci bawią się przy choince, zaproszona Wróżka czaruje piękne zabawki dla najmłodszych gości. Najstarsza córka pani domu- Klara wraz z dwoma psotnymi siostrami radośnie wita swoją wróżkę chrzestną, która ofiaruje jej wyjątkową zabawkę- dziadka do orzechów. Wybija północ- Klara zasypia, a za sprawą Wróżki chrzestnej przenosi się do Krainy Cukierków pełnej słodkości, zabawek i rozmaitych tańców z całego świata. Za choreografię odpowiada Pola Lechowicz, natomiast opracowanie muzyczne przygotowała Zofia Dubiela.
14 lutego (piątek)
O godzinie 20:00 koncert zagra Ania Rusowicz.
15 lutego (sobota)
O godzinie 19:00 nieco starsi widzowie będą mogli obejrzeć na sali widowiskowej CKiS spektakl "O co biega?". To klasyczna, brytyjska komedia, która bawi widzów na całym świecie nieprzerwanie od 1945 roku. 90 minut przepełnionych dobrym humorem, zapewnią widzom m.in. Ewa Błachnio, Justyna Kacprzycka, Paweł Klowan i Michał Zacharek.
23 lutego (niedziela) - Poranek Filmowy
Bajka, która zostanie zaprezentowana o godzinie 11:00, to kanadyjska produkcja "Szyby i śnieżni" w reżyserii Benoita Godbouta.
26 lutego (środa)
"Marysia ma Rysia" to spektakl dla dzieci, w wykonaniu Gdyńskiego Cenrum Kultury, który zawita w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie 26 lutego. „Marysia ma Rysia” to opowieść o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także historia o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć oraz o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu. Podczas przedstawienia będzie można usłyszeć śpiewane na żywo, oryginalne piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu, jak również popularne przeboje dla najmłodszych. Te ostatnie to znane wszystkim przedszkolakom, choć wykonane w nowych aranżacjach szlagiery, jak ponadczasowy „Jestem sobie przedszkolaczek”, nieśmiertelny „Stary niedźwiedź mocno śpi”, czy „Jesteśmy jagódki”.
28 lutego (piątek)
O godzinie 19:00 na sali widowiskowej zostanie wyświetlony niemy film "Mania. Historia Pracownicy Fabryki papierosów", któremu będzie towarzyszyła muzyka na żywo, w wykonaniu zespołu "Czerwie". Zespół ten znajduje się w ścisłej czołówce grup grających na żywo muzykę do filmów niemych. Film z 1918 roku w połączeniu z naturalnie wybrzmiewającymi dźwiękami, to niepowtarzalna okazja do przeżywania projekcji w sposób wyjątkowy.
- info. CKiS w Tczewie
Rozmowy o wydarzeniach, które odbędą się w lutym możecie posłuchać poniżej. Studio Radia Tczew odwiedziły Marta Krynicka i Magdalena Riebandt z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.
Pełen program wydarzeń znajdziecie także na stronie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.
Napisz komentarz
Komentarze