W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na projekty, które:
- zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego
- wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności
- mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji
- przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności
- będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych
- będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe
Z uwagi na specyficzny okres w jakim przyszło nam wszystkim funkcjonować, dodatkowym priorytetem w tegorocznej edycji są projekty przewidujące działania zmniejszające negatywne skutki epidemii.
O szczegółach mówi Łukasz Rościszewski z Fundacji Pokolenia w Tczewie:
Tylko w zeszłym roku udało się wesprzeć 15 projektów. Jako Ośrodek Działaj Lokalnie przekazaliśmy 67 000 zł na inicjatywy lokalne mieszkańców powiatu tczewskiego. Wśród zrealizowanych działań znalazły się m.in.: warsztaty integracyjne, budowa placu zabaw z elementów odzyskanych (upcycling), warsztaty plastyczne, odnowienie i zmiana przestrzeni wokół świetlic wiejskich. Powstała także niepowtarzalna sąsiedzka książka kucharska złożona. Katalog projektów w ramach DL jest bardzo szeroki.
Zatem do dzieła! Liczymy na Waszą pomysłowość.
- Fundacja Pokolenia
W jakiej wysokości można pozyskać środki i w jaki sposób należy się o nie starać?
Organizatorzy przewidują spotkania konsultacyjne online. Odbędą się one 1 i 4 czerwca. Rejestracja na nie ruszy 25 maja. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej Fundacji Pokolenia.
Napisz komentarz
Komentarze