W lipcu przeprowadzono kolejne badania z cyklu Barometr Providenta, podczas których sprawdzano, jak Polacy spędzają tegoroczne urlopy. Jak się okazuje, cena to kluczowy czynnik, który jest brany pod uwagę przy planowaniu wakacji. Dla serwisu newseria.pl wyniki badania skomentowała Magda Maślana, ekspert ds. PR w Provident Polska:
Co jeszcze przeszkadza Polakom na wakacjach?
Ile dni urlopu wystarcza, aby czuć się wypoczętym:
Z lipcowego badania wynika też, że tylko niecała połowa Polaków wykorzystuje w ciągu roku cały należny urlop. Co dziesiąty wskazuje, że zostaje mu kilkanaście dni urlopu na następny rok. Nieco ponad 5 procent wciąż ma zaległe urlopy z poprzednich lat.
Z badania zleconego przez Polską Izbę Turystyczną wynika, że w tym roku aż 87 proc. Polaków, którzy planują letni wypoczynek, zamierza spędzić go w kraju – najczęściej w górach (34 proc.), nad morzem (27 proc.) lub nad jeziorem (16 proc.).
Urlopowicze muszą się jednak liczyć z dość wysokimi cenami. Jak wynika z lipcowej analizy serwisu Rankomat – w tym roku nocleg w hotelu nad Bałtykiem jest średnio aż o 64 proc. droższy niż za granicą. Przykładowo za siedem noclegów w trzygwiazdkowym hotelu nad morzem trzeba zapłacić blisko 3 tys. zł.
Napisz komentarz
Komentarze