Rozmawialiśmy z prezesem LPFA Tczew Pawłem Dubielą i managerem klubu Piotrem Dubielą, którzy przybliżyli nam m.in. szczegóły szkolenia i treningów oraz to, jaki cel przyświeca koordynatorom tego przedsięwzięcia w naszym mieście. Zapytaliśmy o to, skąd wziął się pomysł na stworzenie szkółki w Tczewie?
Urodziliśmy się w Tczewie, wychowaliśmy tu i dorastaliśmy. W Tczewie też zaczęliśmy grać w piłkę. Za naszych czasów ta gra przypominała zabawę. Natomiast tak, jak w przypadku każdego sportu zabawa, która nie jest pod pewnym nadzorem, niestety może prowadzić do kontuzji i eliminuje potem sport z życia dorosłego. Minęło wiele lat, mój brat trenował w największych akademiach w Polsce, (...) ja w między czasie zjechałem pół Europy. Piłka cały czas była w sercu i we wszystkich tych miejscach (...) grałem w piłkę, przyglądałem się akademiom i temu, jak się szkoli młodzież. Doszło do mojej świadomości to, że nie ważne gdzie, dzieci można szkolić bardzo profesjonalnie, według pewnego wzorca, z zachowaniem bezpieczeństwa. I zastanowiliśmy się wspólnie, dlaczego w Tczewie, w jednym z największych miast województwa pomorskiego, nie założyć takiej inicjatywy. Inicjatywy, która oferuje dzieciom rozwój, budowanie ducha sportu, a dla najzdolniejszych karierę piłkarską. I z taką myślą przyszliśmy do Lecha Poznań. (...) Chcielibyśmy w naszym rodzinnym mieście zaoferować dzieciom i uch rodzicom taki rozwój.
(...) Ta wizja futbolu i kształcenia dziecka od najmłodszych lat do seniora jest kluczowa. Dlatego nie podjęlibyśmy się takiego wyzwania bez wsparcia Lecha Poznań, który jest w tej chwili uznawany za najlepszą akademię w Polsce.
- Paweł Dubiela, prezes LPFA w Tczewie
Czy dużo akademii pod egidą Lecha jest już w Polsce i ile osób w nich trenuje? Do dzieci w jakim wieku i z jakimi predyspozycjami skierowana jest LPFA? Czy trenować mogą tylko chłopcy, czy znajdzie się także miejsce dla dziewczynek?
W całej Polsce trenuje pod egidą Lecha Poznań 60 szkółek, z tym, że najwięcej jest w województwie wielkopolskim. Oprócz tego, w reszcie województw można znaleźć kilka szkółek. To pokazuje, ze jest miejsce dla nas. W województwie pomorskim nie ma żadnej szkółki (...) wiec mamy wyłączność na całe Pomorskie.
- Piotr Dubiela, manager LPFA w Tczewie
Kiedy tczewska szkółka startuje i co będzie towarzyszyło jej otwarciu?
29 sierpnia mamy pokazowy trening przy ulicy Bałdowskiej na stadionie. Jest on otwarty dla wszystkich.
- Paweł Dubiela, prezes LPFA w Tczewie
Szczegóły dotyczące sobotniego treningu dostępne są m.in. na Facebooku (Dni Otwarte Lech Poznań Football Academy w Tczewie). Dopytaliśmy także o to, na opiekę jakich fachowców mogą liczyć rodzice, zapisujący dzieci do szkółki.
Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy także o miejscu, w którym odbywać się treningi. Czy tczewski stadion spełnia wszystkie wymagania Lecha Poznań i jak będą wyglądać treningi przygotowane dla wszystkich grup wiekowych?
To, że jesteśmy w stanie założyć szkółkę, która jest absolutnie profesjonalna, jest też oparte o to, że mamy zapewnione całe zaplecze logistyczne naprawdę na najwyższym poziomie.
- Paweł Dubiela, prezes LPFA w Tczewie
Młodzi zawodnicy LPFA poza udziałem w treningach mogą także liczyć na wiele bonusów przygotowanych przez Lecha. Wśród nich znajdą się zniżki dla członków akademii i ich rodzin czy wyjazdy na mecze.
fot. Paweł Dubiela oraz Piotr Dubiela / Lech Poznań FATczew
Dyrektor Sportowy Lecha Poznań, wielokrotny reprezentant Polski Tomasz Rząsa opowiedział nam o współpracy poznańskiego kubu ze szkółkami Football Academy. Młodzi zawodnicy są obserwowani przez skautów Lecha, a najzdolniejsi będą mieli szansę treningów w partnerskich Akademiach Lecha Poznań.
Staramy się, żeby poziom był jak najwyższy, Ci młodzie adepci futbolu są monitorowani przez Lecha Poznań i najzdolniejsi są zapraszani również tutaj do Poznania by w przyszłości kontynuować swój rozwój piłkarski. (...) Chodzi o to, by młodzi chcieli grać, rozwijać swoje pasje i talenty.
- Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań
fot. Lech Poznań FA Tczew
MISJA
Podstawową misją Lech Poznań Football Academy jest budowanie idealnego dla rozwoju dziecka, bezpiecznego środowiska piłkarskiego w atmosferze zabawy i przyjaźni. LPFA za podstawowy cel stawia sobie wysoki komfort treningu, zadowolenie dziecka z odbytych zajęć oraz doskonały kontakt z rodzicami swoich podopiecznych. Nasi trenerzy prowadzą wartościowe i interesujące treningi piłkarskie, oparte na ujednoliconym systemie szkolenia Lecha Poznań oraz dostosowane do wieku i możliwości ćwiczących. LPFA proponuje treningi przez zabawę oraz edukację przez sport. Misja LPFA realizowana jest na podstawie trzech podstawowych założeń: wykwalifikowana kadra trenerska, starannie dobrany sprzęt treningowy i doskonale przygotowane boisko
DLACZEGO WARTO?
Kluczem dla rozwoju dziecka jest opieka wyedukowanych trenerów. Edukatorzy w naszej szkółce posiadają odpowiednie kwalifikacje, umiejętności oraz pasję aby zadbać o odpowiedni, harmonijny rozwój młodego piłkarza w wielu aspektach. W klubie ze stolicy Wielkopolski najmłodsi wolny czas spędzają na zdrowym ruchu, poznają i rozwijają umiejętności piłkarskie, poznają zasady fair play oraz poznają historię i wartości Lecha Poznań.
Wyjątkowe szkolenie piłkarskie LPFA stanowi fundament piramidy szkolenia największego klubu piłkarskiego z Wielkopolski. Nasza szkółka jest pierwszym etapem piłkarskiego rozwoju, stanowi etap "preselekcji". Według strategii Lecha Poznań najlepsi zawodnicy LPFA trafiają do rozpoczynającej szkolenie od Akademii Lecha Poznań, która w świat wypuściła takich zawodników jak: Karol Linetty, Jan Bednarek, Dawid Kownacki czy Tomasz Kędziora.
Dziecko nie musi mieszkać w Poznaniu, aby trenować w niebiesko-białych barwach. Lech Poznań jest obecny w siedmiu województwach oraz w Londynie. Łącznie LPFA posiada aż 60 lokalizacji , w których dzieci mogą się harmonijnie rozwijać.
- materiały prasowe
Wszystkie informacje dotyczące Lech Poznań Football Academy znajdziecie na stronie www.lpfa.pl.
---artykuł sponsorowany---
Napisz komentarz
Komentarze