W imieniu prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego, nagrody finansowe w wysokości od 800 do 1000 zł wręczył wiceprezydent Adam Urban. Przypomnijmy, że nagrody mogą być przyznawane laureatom konkursów, olimpiad, festiwali, przeglądów lub innych form współzawodnictwa w dziedzinie kultury, organizowanych przez inne instytucje lub jednostki organizacyjne za dany rok kalendarzowy. Nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym lub osobom prawnym, a także innym podmiotom prowadzącym działalność na terenie Gminy Miejskiej Tczew, na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.
O tegorocznych wyróżnieniach mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Tczewie Małgorzata Mykowska:
Nagrody otrzymali:
– Orkiestra Kameralna Progress
Od dziesięciu lat Orkiestra Kameralna Progress współtworzy krajobraz kulturalny miasta rozsławiając Tczew na Pomorzu, w Polsce oraz poza jej granicami. Upowszechnianie kultury umożliwia mieszkańcom Tczewa spotkanie z wysoką kulturą muzyczną. W roku 2019 orkiestra wykonała cykl „ 4 pieśni kociewskich „ na sopran, fortepian i orkiestrę Macieja Zakrzewskiego – utwór napisany specjalnie na koncert finałowy XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Lewandowskiego, który odbył się w Tczewie.
– Wiesława Dolina- Niżyńska
Od wielu lat wykonuje zawód grafika komputerowego, projektuje najróżniejsze formy – począwszy od katalogów, folderów magazynów, gazet, poprzez systemy identyfikacji wizualnej (w tym logotypy) po pomoce naukowe dla dzieci, zabawki edukacyjne oraz projekty i skład książek. Jest autorką bajki „ Z Wróżką Samborską po Tczewie”. Czynnie działa na rzecz upowszechniania kultury w naszym mieście.
14 listopada 2019 w Fabryce Sztuk obchodziła 40 – lecie swojej pracy twórczej podczas specjalnego wieczoru zatytułowanego „ Bardziej, Bardziej ,Bardziej”, w ramach którego m.in. miała miejsce prapremiera, powstałego specjalnie na tę okoliczność, monogramu w jej wykonaniu zatytułowanego „Bardziej” autorstwo i w reżyserii Barbary Świąder – Puchowskiej.
Nagroda została przyznana za całokształt dotychczasowej pracy.
– Uniwersytet Trzeciego Wieku
Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, od 15 lat prowadzi działania kulturalne na rzecz społeczności powiatu tczewskiego i nie tylko.
Poprzez realizację założeń warsztatów teatralnych przeprowadzono i stworzono nowatorskie działania kulturowe, mające na celu promowanie aktywności artystycznej seniorów. W październiku 2019 roku Teatr TUTW otrzymał nagrodę główna w kategorii małe formy teatralne oraz Grand Prix VI Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów za przedstawienie spektaklu pt. „ Biuro ds. szczęśliwie naznaczonych” w ramach projektu Aktorzy Trzeciego Wieki Zarażają dobrym humorem.
– Piotr Weintz – laureat kilkunastu nagród, w tym głównych, zarówno w konkurach regionalnych i między narodowych, reżyser „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego dla Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz spektaklu pt. „Biuro ds. szczęśliwie naznaczonych”, który powstał w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Gminy i Powiatu Tczewskiego pod nazwą „Aktorzy Trzeciego Wieku zarażają dobrym humorem”; w październiku 2019 roku otrzymał nagrodę Grand Prix Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów.
Więcej informacji można znaleźć na stronie wrotatczewa.pl.
Napisz komentarz
Komentarze