Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 29 listopada 2024 06:29
Reklama

Karta rowerowa inaczej niż dotychczas

Pytania do części teoretycznej egzaminu na Kartę Rowerową zostały przygotowane w wersji elektronicznej i są dostępne na platformie www.quizizz.com - dzięki temu szkoły mogą przeprowadzić egzamin pomimo nauki zdalnej.
Karta rowerowa inaczej niż dotychczas

Autor: fot. materiały prasowe

W ramach realizacji „Programu rozwoju ruchu rowerowego w szkołach - Hop! Na Rower”, we współpracy z nauczycielami tczewskich szkół podstawowych został opracowany model Tczewskiej Karty Rowerowej.

O szczegółach mówi Grzegorz Pawlikowski, specjalista do spraw polityki rowerowej Urzędu Miejskiego w Tczewie:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Swoją wiedzę mogą sprawdzić nie tylko uczniowie, ale i wszyscy chętni do tego mieszkańcy:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Karta Rowerowa jest dokumentem potwierdzającym uprawnienie osoby po osiągnięciu wieku 10 lat do kierowania rowerem po drogach rowerowych i po jezdni. Do 10 roku życia rowerzysta jest traktowany jak pieszy i musi poruszać się po chodniku.

fot. Sylwia Aptacy/Pixabay 

 

Nowa inicjatywa ma na celu zwiększenie frekwencji dzieci przystępujących i zdających egzamin na kartę rowerową, dzięki ujednoliceniu zasad przeprowadzania egzaminów w szkołach podstawowych na terenie Tczewa. Prace nad programem objęły warsztaty dla nauczycieli z zakresu opracowania jednolitych dla Tczewa arkuszy egzaminacyjnych, a także przygotowywania i egzaminowania uczniów na kartę rowerową.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii pytania do części teoretycznej egzaminu zostały przygotowane dodatkowo w wersji elektronicznej na platformie www.quizizz.com - dzięki temu szkoły mogą przeprowadzić egzamin teoretyczny pomimo nauki zdalnej.

 

Liczymy, że ujednolicenie zasad przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową wpłynie na bezpieczniejsze poruszanie się na drogach, co przyczynia się do zmniejszenia odsetka wypadków z udziałem rowerzystów.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Prace nad modelem Tczewskiej Karty Rowerowej prowadzone były we współpracy ze Spółdzielnią Socjalną HECA - Tczewscy Kurierzy Rowerowi.

 

Zależało nam na tym, by pytania egzaminacyjne były napisane prostym językiem, a sytuacje dotyczyły rozwiązań, które możemy spotkać w Tczewie. Mamy nadzieję, że przełoży się to na dużą zdawalność egzaminu i mniejszy stres z nim związany. Pandemia pokrzyżowała nam szyki, bo nie mogliśmy wejść do szkół z ciekawymi rowerowymi wydarzeniami promującymi kartę ani przeprowadzić cyklu zajęć praktycznych. Liczymy, że w przyszłym roku to się uda i zrealizujemy kompleksowy program promocji ruchu rowerowego w szkołach!

- Paulina Kremer, Spółdzielnia Socjalna HECA - Tczewscy Kurierzy Rowerowi

 

Szczegóły akcji i testy znajdziecie na stronie rower.tczew.pl.


Opracowanie i realizację programu rozwoju ruchu rowerowego było realizowane w ramach projektu pt.: Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, w ramach Osi Priorytetowej 9 Mobilność, Działania 9.1. Transport miejski, Poddziałania 9.1.1. Transport miejski – mechanizm ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (nr projektu RPPM.09.01.01-22-0006/17).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama