LIPIEC
1. Stand-up Magda Kubicka - 4 lipca (niedziela) - godzina 20:00
„Każdy ma swoje Wejherowo" to najnowszy program Magdy Kubickiej. Po dwóch poprzednich: „Nie o taką Polskę walczyłam" i „Love me Tinder" komiczka dołączyła do grona najbardziej rozpoznawanych polskich stand-uperek, a jej komedia została doceniona przez tysiące fanów. W najnowszym programie Magda powraca do tematu chrześnicy, z którą odkrywa drugie dno najpopularniejszych zabaw z dzieciństwa, przy okazji zauważając, że „lisek nie przypadkiem chodzi w koło drogi". Mówi o złości, jaka się pojawia, gdy mężczyzna siedzi w toalecie oraz o tym jak niefortunne może być odwiedzenie sklepiku osiedlowego. Wspomina też przedszkole, przedstawienia szkole i to, jak siedmiu krasnoludków i Maryja (tak! Maryja, nie Marysia) zniszczyli jej dzieciństwo. Przyznaje, dlaczego została wyrzucona ze studiów, jednocześnie pokazując bezsens systemu edukacji w Polsce, a zwłaszcza edukacji seksualnej, o której dużo się ostatnio mówi. Nie pozostaje bierna i proponuje innowacyjne rozwiązanie tego tematu. W nowym programie Magda mówi o tym, co nas wszystkich wkurza, irytuje, a często wprost doprowadza do szaleństwa. No i oczywiście wyjaśnia, dlaczego: „Każdy ma swoje Wejherowo."
Magda Kubicka
Komiczka od niemal pięciu lat związana ze sceną stand-upową w Polsce. Na swoim koncie ma dwa autorskie programy: „Nie o taką Polskę walczyłam" oraz „Love me Tinder", z których każdy na serwisie Youtube ma ponad milion wyświetleń. Aktualnie rusza w trasę z trzecim programem: „Każdy ma swoje Wejherowo", który premierę miał w marcu 2021.Zdobyła tytuł „Stand-uperki roku 2020". Najbardziej znana z żartów o robieniu prawa jazdy i późniejszych przygodach związanych z jazdą autem.
- materiały prasowe
2. BLACKOUT – spektakl uliczny (Teatr Fuzja w Poznaniu) - 10 lipca (sobota) - godzina 20:00
Spektakl poprzedzony będzie paradą - przejdzie ona od Przystani nad Wisłą przez Bulwar Nadwiślański, aż do parkingu przy Moście Tczewskim, na którym rozegra się spektakl.
BLACKOUT to opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej super korporacji niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu. Kiedy wydaje się, że szybciej się nie da, następuję wielki krach energetyczny przekreślający wszelkie normy społeczne i cywilizacyjne. Walka ludzkości o przetrwanie na śmieciach cywilizacji prowadzi widza do dzikiej, zanurzonej w steampunkowej estetyce, postapokaliptycznej wizji świata, gdzie najważniejszą walutą stały się resztki energii wyskrobane z dna akumulatorów. Obu częściom spektaklu towarzyszy bezustannie muzyka na żywo, fantastyczna oprawa scenograficzna oraz ekspresyjna i energetyczna gra aktorów.
- reżyseria: Tomasz Rozmianiec
- inscenizacja: Anna Rozmianiec/Tomasz Rozmianiec
- muzyka: Adam Brzozowski
- efekty audio: Grzegorz Skowron
- kostiumy i scenografia: TEATR
- obsada: Magda Przybylska, Agnieszka Mikulska, Michał Kozłowski, Hubert Kożuchowski, Rafał Orłowicz, Piotr Wojtyniak, Jakub Woźniak, Tomasz Rozmianiec
- muzycy: Kajetan Zwolak, Grzegorz Skowron
- obsługa techniczna: Łukasz Jata
O Teatrze Fuzja:
Teatr Fuzja jest poznańskim teatrem alternatywnym. Teatr rozpoczął działalność w 2006 r. Liderami i założycielami teatru są reżyserzy i aktorzy - Anna i Tomasz Rozmianiec. Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa, to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej. W repertuarze teatru znajdują się spektakle salowe, zarówno autorskie jak i inspirowane tekstami literackimi: Foremka (2007), Sen Wahazara (2008) wg St. I. Witkiewicza, Clowny trzy (2008), Król Dawid (2010) wg H. Kajzara, Pani Koch wg M. Białoszewskiego (2011), Odkrywcy (2012) Na arce o ósmej wg Urlicha Huba (2012), Elmer - słoń w kratkę (2013), Wszawa elegia (2013), Takich świąt jeszcze nie było (2014), Szabadabada (2015), Szkłem i dymem pisane (2016), Ciocia Jadzia (2016), Żubr Pompik, Co w szafie piszczy, Reksio (2018), Pograjki (2019). W 2008 r. teatr rozpoczął swoją przygodę z materią teatru ulicznego. Realizacje plenerowe oparte są na najistotniejszych dla twórców środkach - obrazie i ruchu: Cafestrada (2008), Dywidenda (2010), Alicja (2013), Blackout (2016). Teatr Fuzja jest reprezentowany prawnie przez Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna i bierze czynny udział we wszystkich projektach tej organizacji. Wspólnie organizują RESORT Festiwal Stara Gazownia, produkują i prezentują spektakle na festiwalach w Polsce i za granicą.
-materiały prasowe
3. "Zbrodnia i karaoke" - spektakl muzyczny - 24 lipca (sobota) - godzina 19:00
"Zbrodnia i karaoke" to komedia okraszona popularnymi piosenkami (z repertuaru m.in. Perfect, Manaam, Bajm czy Krzysztofa Krawczyka) granymi na żywo przez doskonałych toruńskich muzyków. Akcja toczy się w kabaretowych oparach absurdu, który przecież coraz częściej towarzyszy nam w życiu codziennym. To doskonała propozycja od Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu dla wszystkich widzów zmęczonych izolacją, stęsknionych za teatrem, a jednocześnie spragnionych relaksu i odrobiny wytchnienia od codzienności. Zespół teatralny niewielkiego, acz ambitnego teatru przygotowuje się do wystawienia pierwszego, po-pandemicznego koncertu. Sprawy jednak szybko się komplikują, bo reżyser gdzieś zaginął, jedna z aktorek najwyraźniej przechodzi załamanie nerwowe, a w wyniku zaleceń "z góry" repertuar ulega ciągłym zmianom.
- Wykonanie: Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
- Scenariusz Anna Kwarant :)
- Reżyseria Tadeusz Demia :)
- Scenariusz: Emil Płoszajski
- Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
- Choreografia: Michał Cyran
- Scenografia: Wojciech Stefaniak
- Kostiumy: Iza Smużny
- Aranżacje muzyczne: Michał Rybka
- Obsada: Mateusz Deskiewicz, Jeremiasz Gzyl, Justyna Kacprzycka, Niko Niakas, Michał Rybka i Magdalena Smuk
Czas trwania: ok. 80 minut.
SIERPIEŃ
1. "Czas wilka" - spektakl uliczny |Teatr Ewolucji Cienia - 7 sierpnia (sobota) - godzina 20:00
To spektakl dotykający problemu nakręcającej się spirali nienawiści, ale i wskazujący niezwykle trudną ścieżkę rozwiązania konfliktów, jaką jest oczyszczająca siła przebaczenia. Odwołując się do metafory, sytuując akcję przedstawienia na osi człowiek – wilk, artyści chcą pobudzić do zastanowienia się nad siłami rządzącymi naturą ludzką, a jednocześnie chcą przestrzec przed obudzeniem wilka, który drzemie w każdym z nas. Śledząc informatory medialne widzimy, że nie jest to temat przebrzmiały – wystarczy spojrzeć za wschodnią granicę, aby zobaczyć jak do niedawna „bratnie” narody zamieniły się w zapiekłych wrogów… Można też spojrzeć na bliski wschód i mrużyć oczy od pożogi wojny… Nie zmieni to jednak faktu, że ten problem wciąż jest aktualny.
- reżyseria, opracowanie muzyczne: Wioletta Dadej
- scenariusz, scenografia: Sławomir Dadej
- Kostiumy: Izabela Kolka
O Teatrze Ewolucji Cienia:
Teatr Ewolucji Cienia jest stosunkowo młody na rynku teatralnym, jednak jego liderzy to osoby o wieloletnim doświadczeniu w tej materii. Sławomir Dadej był aktorem i współtwórcą sukcesów Teatru Biuro Podróży w latach 1992-2003; Wioletta Dadej – twórca niezależny z teatrem związana od 1991r (w latach 1996-1997 uczestniczyła w projekcie Pieśń Kozła)
Teatr Ewolucji Cienia jest więc syntezą doświadczenia, jakie wnieśli ze sobą liderzy i najstarsi członkowie zespołu (np. Mirosław Ogórek przez 13 lat był tancerzem i solistą Polskiego Teatru Tańca Conrada Drzewieckiego w Poznaniu) oraz energii i młodzieńczego entuzjazmu jaki wnieśli ze sobą młodsi członkowie grupy.
Ich spektakle charakteryzuje swoista poetyka obrazu, ilustracyjna muzyka i dzianie się w sferze międzyludzkiej przy użyciu minimum rekwizytów i scenografii. W spektaklach nacisk jest położony na człowieka, stąd ich cechą jest asceza scenograficzna, przy jednoczesnej dużej dynamice scen opartych na rytmie i ekspresji aktorów.
2. Kabaret K2 w programie „Jedziemy dalej!” - 14 sierpnia (sobota) 19:00
Świat się zmienia, więc i K2 się zmieniło. W nowym składzie, z nowymi skeczami i z nową energią ruszamy starym busem w nową drogę. Zapraszamy na program „Jedziemy dalej!”. Jeszcze śmieszniej i wciąż „o czymś”. Dobra zmiana. Zabawne postaci, ciekawe tematy, zaskakujące puenty i mnóstwo improwizacji – tego absolutnie nie zabraknie! Będą światła, będzie dym, będzie nawet piosenka. A tego w wykonaniu K2 jeszcze nie widzieliście. Kabaret K2 powstał w 2012 roku w Zielonej Górze.
- materiały prasowe
LIPIEC oraz SIERPIEŃ
1. Twórcze spotkania w CKiS
Twórcze spotkania to kameralne warsztaty dla dzieci w parku - skrytym za Centrum Kultury i Sztuki.
Spotkajmy się - aby tworzyć, działać i bawić się! Tegoroczna propozycja tematyczna to szereg atrakcyjnych działań, m.in. warsztaty plastyczne, muzyczne, kreatywne, ruchowe. Każde spotkanie kończyć będzie wspólna zabawa z kolorową chustą animacyjną. Nie zabraknie słodkiej niespodzianki! A wszystko to w naszym kameralnym parku – za CKIS!
TWÓRCZE SPOTKANIA odbywać się będą w każdą środę lipca i sierpnia. START o godz. 10:00. Oferta skierowana jest tylko do odbiorców indywidualnych!
LIPCOWY PLAN DZIAŁAŃ:
7 lipca - „Parkowa fabryka przypinek”
Podczas tego spotkania będziecie mogli zaprojektować i stworzyć swoje oryginalne, autorskie przypinki! Wystarczy puścić wodze fantazji i przygotować projekty, z których wspólnie stworzymy wyjątkowe gadżety. Będzie można tez skorzystać z gotowych wzorów.
14 lipca - „Mini olimpiada”
Podejmij sportowe wyzwanie, Zalicz poszczególne konkurencje i zdobądź 4 pieczątki i odbierz upominek!
21 lipca - „Muzycznie”
Czy nauka muzyki może być łatwa i przyjemna? Oczywiście! Tak samo jak muzykowanie. Proponujemy grę, podczas której w kilka minut nauczysz się wartości nutowych. Pokażemy i damy Ci zagrać na kilku instrumentach, których mogłeś nawet nie znać. Pośpiewamy, pogramy, pobawimy się. I potworzymy – na zakończenie odbędą się warsztaty plastyczne – zrobimy instrumentów z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi typu folia, słomki, kamienie, piasek, balony, przybory kuchenne itp.
28 lipca - „Plastelinowe ptaki”
Plastelina to bardzo lubiany przez dzieci materiał. Jest kolorowa, elastyczna i można z niej zrobić prawdziwe cuda. My proponujemy plastelinowe ptaszki, ptaki, ptaszyska!
SIERPNIOWY PLAN DZIAŁAŃ:
4 sierpnia - „Malowanie koszulek + mini pokaz mody”
Warsztaty, podczas których poczujesz się jak kreator mody! Idea jaka przyświeca tym warsztatom to: indywidualny, autorski pomysł i własnoręczne wykonanie. Dziecko, musi mieć ze sobą koszulkę w kolorze białym. Resztę – zapewniamy! Na koniec spróbujemy urządzić pokaz mody i zaprezentować swoje dzieła.
11 sierpnia - „Zabawa z masa solną”
Masa solna jest doskonałym tworzywem do zabawy. Dzięki niej można stworzyć własnoręcznie wspaniałe rzeczy.
18 sierpnia - „Cuda z papieru czyli spotkanie z origami”
Origami to sztuka składania papieru, gdzie punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury. My stworzymy zwierzęta – ulubione pieski, kotki, i żabki :)
25 sierpnia - „Muzycznie po raz drugi”
Czy nauka muzyki może być łatwa i przyjemna? Oczywiście! Tak samo jak muzykowanie. Proponujemy grę, podczas której w kilka minut nauczysz się wartości nutowych. Pokażemy i damy Ci zagrać na kilku instrumentach, których mogłeś nawet nie znać. Pośpiewamy, pogramy, pobawimy się. I potworzymy – na zakończenie odbędą się warsztaty plastyczne – zrobimy instrumenty z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi typu folia, słomki, kamienie, piasek, balony, przybory kuchenne itp.
2. Kino w Parku
- Film "Sound of metal", reż. Darius Marder - 9 lipca (piątek) - godzina 21:00
-
Film "Palm Springs", reż. Max Barbakow - 6 sierpnia (sobota) - godzina 20:30
-
Film "Dżentelmeni", reż. Guy Ritchie - 13 sierpnia (piątek) - godzina 20:30
3. Kultura w sąsiedztwie - pikniki rodzinne
- 27 czerwca - "Kultura w sąsiedztwie Czyżykowo"
- 18 lipca - "Kultura w sąsiedztwie Suchostrzygi"
- 22 sierpnia - "Kultura w sąsiedztwie Kanonka"
Wszystkie informacje dotyczące wejściówek i regulaminów znajdziecie na stronie internetowej CKiS.
Napisz komentarz
Komentarze