Warsztaty przeznaczone są dla osób w różnym wieku, jako forma praktycznej pomocy literackiej. Skierowane są do osób amatorsko piszących wiersze i czerpiących satysfakcję z pisania poezji.
- informacje prasowe
Poprowadzi je Sławomir Płatek - poeta, wielokrotny laureat konkursów literackich i poetyckich, animator kultury i publicysta. Inicjator i współorganizator cyklicznych warsztatów poetyckich „Pomost”, które odbywają się od 2009 w gminie Miastko, a także festiwalu Fala Poprzeczna w Gdańsku. Prezes Stowarzyszenia Salon Literacki, zastępca redaktora naczelnego Internetowej Gazety Kulturalnej "Salon Literacki". Redaktor Magazynu Filmowego Cinerama i stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego w 2015. Ze Sławomirem Płatkiem rozmawialiśmy w ramach Audycji Kulturalnie na temat poety i poezji - szczegóły TUTAJ.
W programie warsztatów znajdzie się m.in.:
- omówienie poezji współczesnej - wybrani autorzy, style i kierunki
- przybliżenie rożnych form budowy wierszy
- poezja nowej fali - jej znaczenie dla współczesności
- ćwiczenia praktyczne - praca na gotowych tekstach uczestników, forma i dyskusja
Na zgłoszenia uczestników organizatorzy warsztatów czekają do 8 września. Zgłoszenia (imię, nazwisko, telefon oraz e-mail) należy kierować na adres: [email protected] lub telefonicznie 608 073 430.
Warsztaty poetyckie rozpoczną się 14 września o godz. 17:00. Spotkania odbywać się będą cyklicznie w każdy wtorek i piątek, aż do 8 października w Centrum Kultury i Sztuki (ul. Wyszyńskiego 10).
Koordynatorem projektu jest Zofia Daniel, przewodnicząca Tczewskiego Koła Literatów im. Romana Landowskiego.
Chcemy wyjść do mieszkańców, żeby kulturalnie spędzili czas. Mój projekt jest skierowany do poetów, tych jeszcze nawet nieznanych, piszących w domu, w czterech ścianach. Dla osób w różnym wieku. Warsztaty to forma praktycznej pomocy literackiej - są dla amatorów piszących wiersze i czerpiących satysfakcję z poezji, chcących się udoskonalić.
- Zofia Daniel
Całą rozmowę Aleksandry Kęprowskiej z koordynatorką projektu, Zofią Daniel wysłuchacie tutaj:
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego I Sportu w ramach program Narodowego Centrum Kultury “Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021”.
Napisz komentarz
Komentarze