Spektakl rozpocznie się o godzinie 17:00 na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Widowisko wyreżyserował Piotr Weintz, który również jest autorem scenariusza. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
O czym jest spektakl?
Dom Cnót Niewieścich to miejsce w którym nestorki domu: Mamasita oraz Mamą przygotowują dziewczęta, by miały ugruntowanie cnoty niewieście. Dbają o to, by ich córy prezentowały najwyższą klasę, były niezależne, wykształcone, wytrwałe, odważne i konsekwentne. Każda Lola - bo tak mają na imię wszystkie domowniczki - jest cnotliwa na swój indywidualny, subiektywny sposób. Dom Cnót niewieścich jest domem swobody i wolności! Mamasita, Mamą oraz wszystkie Lole gwarantują, iż wizyta u nich będzie niezapomnianą przygodą.
O spektaklu opowiedział nam jego reżyser i scenarzysta, Piotr Weintz:
Sam tytuł jest kontrowersyjny ze względu na to, że jeden z doradców pana ministra edukacji powiedział, że trzeba przyuczać do cnót niewieścich. No i nasz spektakl ukazuje te cnoty niewieście w bardzo pozytywnym aspekcie, ponieważ wszystkie córy, które żyją w Domu Cnót Niewieścich, są wytrwałe, odważne, konsekwentne, wykształcone, niezależne i dbają o to żeby mieć swoje zdanie. Tytuł na przekór.
- Piotr Weintz, scenarzysta, reżyser
Aktorzy Teatru TUTW
Panie, które biorą czynny udział w życiu TUTW i angażują się w organizację zbliżającego się spektaklu to: Maria Adamczyk, Maria Banna, Elżbieta Błaszkowska, Barbara Brożek, Grażyna Brzezińska, Bożena Czech, Mirosław Grzybowski, Krystyna Jakubanes, Janina Jankowska, Elżbieta Jurczyńska, Barbara Kisiel, Eugenia Kondzielewska, Krystyna Ptaszkowska, Barbara Szweda, Urszula Średniawska.
Pięć lat działalności
Teatr TUTW w tym roku obchodzi swój jubileusz pięciolecia działalności artystycznej. Funkcjonuje pod patronatem Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i ma na swoim koncie kila spektakli teatralnych, ale także działań performatywnych, za które otrzymał nagrody oraz wyróżnienia na ogólnopolskich konkursach i festiwalach.
Na początku przed spektaklem będzie kilkunastominutowy film, który pokazuje całą historię teatru, fragmenty z reportaży telewizji Tetka, ale także fragmenty spektakli z tego pięciolecia. Każdy, kto nie miał jeszcze do czynienia z teatrem TUTW, a przyjdzie, będzie miał okazję zobaczyć ile w ciągu tych 5 lat udało się zrobić.
- Piotr Weintz, scenarzysta, reżyser
W roku jubileuszowym aktorzy wraz z reżyserem postawili sobie wysoko poprzeczkę i postanowili w 2021 r. zaprezentować publiczności kilka działań teatralnych, i tak: w czerwcu odbyło się multimedialne czytanie performatywne pt. „Bajki, bajki, bajeczki…”, w październiku zaprezentowano międzypokoleniowy wieczór poetycko-muzyczny pt. „Każdy odczuwa ją inaczej”, natomiast już w piątek widzowie będą mogli zobaczyć spektakl pt. „Cnoty niewieście”, który poprzedzony zostanie krótkim filmem obrazującym działalność teatru.
Napisz komentarz
Komentarze