Informacje pochodzą ze strony www.kultura.malbork.pl.
Uczestnicy mają niepowtarzalną okazję posłuchania wiernych replik instrumentów z dalekiej przeszłości, poznania dawnych pieśni, tańców i strojów a także zobaczenia różnych form teatralnych. Kultura dawna w pełnym wydaniu.
Festiwal jest świętem miasta i mieszkańców.
W tym czasie obchodzimy rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Malborka, dzięki któremu miasto zostało odebrane Krzyżakom i na 315 lat przeszło pod władanie Polski. Było to 8 czerwca 1457 roku. Tego dnia król Kazimierz Jagiellończyk wraz ze swoją świtą wjechał do Malborka. Stało się to po wykupieniu zamku z rąk czeskich wojsk zaciężnych, którym Zakon przekazał twierdzę w zastaw ze względu na brak funduszy na zapłatę za żołd. Kosztowało go to 190 tysiące czeskich florenów czyli około 650 kg złota. I były to dobrze wydane pieniądze.
To już dwudziesta edycja festiwalu.
Żeby znaleźć swoje miejsce na świecie, trzeba poznać swoją tożsamość, trzeba odwołać się do przeszłości, poszukać swoich korzeni, korzeni naszej kultury – europejskiej, narodowej, regionalnej… wspólne dziedzictwo, jakim jest muzyka, łączy, rozwija i umacnia więzi z innymi ludźmi...
fot. materiały prasowe
Wszystkie informacje dotyczące Festiwalu Kultury Dawnej znajdziecie TUTAJ.
Napisz komentarz
Komentarze