Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-10 lipca tego roku. O szczegółach mówi Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego UG:
Organizatorzy stworzyli tutaj przestrzeń do wystąpień w ramach kilkunastu paneli w zakresie praktycznie wszystkich dyscyplin naukowych. Od ścisłych po eksperymentalne, także humanistyczne społeczne i inne.
~ Wacław Kulczykowski, Uniwersytet Gdański
W trakcie eventu pojawi się wiele konferencji i paneli. Jeden z nich prowadzi m.in nasz rozmówca. Zajmie się on panelem "Nowoczesne sposoby popularyzowania nauki":
W ramach tego panelu uczestniczki i uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich oryginalnych i nowoczesnych rozwiązań, które mogą być wykorzystywane do popularyzacji nauki. Zarówno ze wskazaniem na określoną dyscyplinę naukową, ale też w bardziej szerokim ujęciu interdyscyplinarnym nie ograniczamy się do jednej dyscypliny. W końcu popularyzacja nauki może obejmować znacznie, znacznie więcej dyscyplin i znacznie więcej zagadnień. Jako naukowcy często skupiamy się głównie na procesie badawczym, ale moim zdaniem powinniśmy pamiętać, że tutaj równie ważnym zadaniem jest dzielenie się swoimi odkryciami nie tylko z wąskim gronem specjalistów, ale także - a może przede wszystkim - z całym społeczeństwem. Ja jestem też praktykiem, który nie jest przypadkową osobą. Będę na pewno w stanie docenić niesamowite, ciekawe, oryginalne rozwiązania, które zaprezentują młodzi badacze w ramach tego panelu. Mamy XXI wiek. Pojawiło się bardzo wiele narzędzi, których możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia i kreatywność badacza. Do takich osób, które chcą w ten sposób pokazać, że są kreatywni i mogą kreatywnie popularyzować naukę skierowany jest ten panel.
Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie TUTAJ. Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, Parlament Studentów UG oraz Radę Doktorantów UG w budynku Wydział Nauk Społecznych UG. Partnerem są Studenci dla Ukrainy - Pomagamy. Po zakończeniu konferencji planowane jest wydanie recenzowanej publikacji pokonferencyjnej przygotowanej przez Czasopismo Progress.
Napisz komentarz
Komentarze