czwartek, 19 września 2024 18:31

Nie dla Arki Ekstraklasa. Motor Lublin świętuje kolejny awans z rzędu

Awansowali żółto-niebiescy, ale nie chodzi tu o Arkę Gdynia, lecz o Motor Lublin. Piłkarze z Trójmiasta przegrali finał baraży o najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce, który odbył się 2 czerwca, w niedzielę. Arkowcy ulegli zespołowi ze stolicy Lubelszczyzny 1:2 na własnym stadionie.

Autor: Adam Warżawa

Źródło: PAP

Gol w ostatnich minutach rozwiewa marzenia

Pierwsza połowa meczu rozgrywała się pod kontrolą żółto-niebieskich, czego efektem była bramka strzelona w 13. minucie przez Olafa Kobackiego, który wykorzystał błąd obrony Lublinian.

Natomiast w drugiej połowie, pewna siebie Arka została zdominowana przez zespół gości, co przyniosło drużynie Motoru bramkę wyjątkowej urody strzelonej z rzutu wolnego przez Bartosza Wolskiego w 87. minucie meczu.

Zdezorientowani Arkowcy głowami byli już w dogrywce, co sprawiło, że obrona zespołu trenera Wojciecha Łobodzińskiego uległa w 3 minucie doliczonego czasu gry, gdzie z obroną gospodarzy "zatańczył" nowy nabytek Motorowców Mbaye Ndiaye, który pokonał Pawła Lenarcika, jednocześnie przypieczętowując powrót zespołu z Lubelszczyzny po 32 latach do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Bramki z niedzielnego meczu zobaczycie tutaj.

Bardzo ciężko zebrać słowa po tym co się wydarzyło. Już nawet nie dzisiaj, tylko w ostatnich tygodniach. Chciałem przeprosić ze swojej strony, bo na pewno mogłem zrobić więcej... nie tylko dzisiaj ale wcześniej no taki rachunek... mój w sumie na pewno będzie podsumowujący i na pewno spojrzę na siebie bo jestem odpowiedzialnym człowiekiem i będę szukał tych błędów na pewno u siebie. Na pewno kibice czy państwo dziennikarze, też będziecie szukać tych błędów.