czwartek, 19 września 2024 21:42

Porażka, remis i zwycięstwo. Tak grały tczewskie kluby

W ubiegły weekend mecze rozgrywały tczewskie kluby, m.in. młodsze i starsze piłkarki Pogoni Tczew. Wysoką wygraną popisał się natomiast seniorski Gryf.

Źródło: KP Gryf Tczew/Facebook

Ciężki terminarz

Pogoń Dekpol Tczew nie dała rady na wyjeździe Śląskowi. Wrocławianki wbiły do siatki przyjezdnych trzy bramki, na które nie potrafiły odpowiedzieć zawodniczki Mateusza Sroki. Beata Rydlewska wpuściła po raz pierwszy futbolówkę w 39. minucie po strzale Karoliny Gec. Wynik 1:0 długo utrzymywał się na tablicy wyników. Dopiero w 83. minucie rezultat na korzyść Śląska podwyższyła Katarzyna Musiałowska. W doliczonym już czasie gry na listę strzelczyń po raz drugi wpisała się Karolina Gec. Pogoń przegrała ostatecznie 0:3. To trzecia porażka naszego klubu. Wcześniej piłkarki trenera Mateusza Sroki ulegały Czarnym Sosnowiec i Pogoni Szczecin.

W tę sobotę czekają nas derby Pomorza w Ekstralidze. Na stadionie przy ul. Bałdowskiej Pogoń zmierzy się z AP Orlenem Gdańsk. Początek meczu o godzinie 13:00.

Z tym samym przeciwnikiem, ale w niedzielę o 15:00 zagrają juniorki Pogoni. Wszystko to w ramach drugiej kolejki Centralnej Ligi Juniorek U-16. W pierwszej nasze przedstawicielki zremisowały u siebie 1:1 z MUKS Kostrzyn nad Odrą

Centrum pogromu przy Elżbiety

Prawdziwe lanie sprawił Centrum Pelplin seniorski Gryf. Tczewscy zawodnicy rozbili gości przy Bałdowskiej 7:1. Hat-trickiem popisał się Mateusz Górski. Dwie bramki dołożyli Antoni Ot i Kacper Sztuka. Obecnie Gryf po trzech kolejkach zajmuje siódme miejsce w tabeli V ligi z sześcioma punktami na koncie. Podopiecznych Grzegorza Klareckiego i Ireneusza Cymanowskiego czeka teraz wyjazd do Starego Pola na mecz z Błękitnymi. Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę o 11:00.