Medal można przyznawać za działalność naukową, gospodarczą, społeczną, kulturalną i sportową oraz inne osiągnięcia promocyjne, przydające miastu splendoru lub wyraźne korzyści mieszkańcom. Może być przyznawany mieszkańcom miasta oraz osobom spoza Tczewa.
Jak zdobyć „Pro Domo Trsoviensi”?
Kandydatów do wyróżnienia zgłaszają instytucje, organizacje, zakłady pracy i inne formalnoprawne zbiorowości oraz grupy składające się z co najmniej 30 mieszkańców Tczewa.
Do wniosku należy dołączyć szczegółowe uzasadnienie. Złożone wnioski trafiają do przewodniczącego Rady Miejskiej, który konsultuje wnioski z zespołem złożonym z przewodniczących klubów radnych. Pozytywnie zaopiniowane wnioski kierowane są do komisji merytorycznej przedmiotu działalności kandydata. Wnioski pozytywnie zaopiniowane przez komisję merytoryczną, kierowane są do Kapituły Medalu „Pro Domo Trsoviensi”. W przypadku pozytywnej decyzji, przygotowywany jest projekt uchwały, który następnie trafia pod obrady Rady Miejskiej. W danym roku kalendarzowym mogą być nadanie nie więcej niż 3 medale, chyba że istnieją szczególnie ku temu powody.
Dniem wręczenia medalu jest Dzień Tczewa, który przypada 30 stycznia.
Poprzedni zdobywcy:
- Kamila Justa-Kowalska (wędkarka)
- Adam Wendt (muzyk)
- Kazimierz Homa (prezes MKS Wisła Tczew)
- Edmund Antczak (trener reprezentacji Polski w rzutach lekkoatletycznych)
- Jarosław Kukowski (malarz)
Napisz komentarz
Komentarze