Do konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Tczewa stanęło 5 kandydatów. Dodatkowe przesłuchania, na które zaproszono dwoje kandydatów, odbyły się 30 grudnia. Komisja najwyżej oceniła kompetencje i przygotowanie Tomasza Hildebrandta i zdecydowała o powierzeniu mu funkcji dyrektora Centrum Kultury i Sztuki na trzy lata. Hildebrandt najprawdopodobniej rozpocznie pracę już 1 lutego.
Komisja podziękowała dotychczasowej dyrektor Centrum Kultury i Sztuki, Joannie Grabowskiej za zaangażowanie, mając jednocześnie nadzieję na dalszą współpracę z samorządem miasta.
Na naszej antenie nowo wybrany dyrektor opowiedział o pomysłach i planach na rozwój oferty kulturalnej w Tczewie i większe zaangażowanie w nią mieszkańców, także poza budynkiem CKiS:
Tomasz Hildebrandt wielokrotnie gościł na naszej antenie - rozmowę z nim znajdziecie m.in. w tym linku: w-serii-o-andrzeju-bondarze-chcialem-pokazac-tajemnicze-i-charakterystyczne-miejsca-w-polsce
Tomasz Hildebrandt - tczewianin, z wykształcenia prawnik, absolwent uniwersytetów Gdańskiego Warszawskiego oraz University of Glasgow. Związany ze środowiskiem gdańskim menadżer kultury z kilkunastoletnim doświadczeniem w organizacji i produkcji wydarzeń kulturalnych, w szczególności festiwali, koncertów i widowisk. Animator środowisk twórczych. Kierownik klubu Plama Gdański Archipelag Kultury i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, wcześniej pracował m.in. w Europejskim Centrum Solidarności. Kierownik projektu Strefy Kibica UEFA EURO 2012, członek zespołów produkcyjnych takich wydarzeń jak: Rock in Wrocław, Seven Festival Music & More, Festiwal Solidarności, Gdańsk Dźwiga Muzę czy All About Freedom Festival. Współorganizował występy Ennio Morricone, Kylie Minogue, Scorpions, Lou Reeda, Philipa Glassa, Queen, Noela Gallaghera, Pitbulla i wielu innych artystów polskich i zagranicznych. Miłośnik teatru niezależnego, kina autorskiego, jazzu i literatury. Pisarz, autor sześciu powieści, laureat głównej nagrodę w dziedzinie prozy Targów Książki Costerina 2011 za debiutancką książkę pt. „Wyjechać, nie wrócić”, finalista nagrody Złotego Pocisku w kategorii najlepszej polskiej powieści kryminalnej za „Góry umarłych”.
Napisz komentarz
Komentarze