Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 25 listopada 2024 08:52
Reklama

Daria Górka w Tczewie [SPOTKANIE W BIBLIOTECE]

W czwartek 6 lutego o godzinie 17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6 w Tczewie odbędzie się spotkanie autorskie z Darią Górką, autorką książki "Aż do śmierci".
Daria Górka w Tczewie [SPOTKANIE W BIBLIOTECE]

Autor: fot. Radio Tczew

Pochodząca z Tczewa Daria Górka, na co dzień jest dziennikarką TVN24 i reporterką programu “Czarno na Białym”. Podczas czwartkowego spotkania promować będzie swoją książkę "Aż do śmierci" opisującą prawdziwe historie przemocy domowej, która zmusiły ofiary do zbrodni. 

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Daria Górka odwiedziła nasze studio w październiku zeszłego roku, tuż po premierze książki "Aż do śmierci". Całą rozmowę znajdziecie TUTAJ. Wstęp na czwartkowe spotkanie w bibliotece jest wolny.

fot. materiały prasowe

O książce "Aż do śmierci"

Ta książka to głos oddany kobietom, które głosu nigdy nie miały.
Historie kobiet, które dotarły do własnych granic i z ofiar przeistoczyły się w katów.
Prawdziwe historie o przemocy, która zmusza do ostatecznych rozwiązań i zmienia ofiarę w kata.

Daria Górka, dziennikarka TVN24, dotarła do kobiet, które skazano za zabicie swoich oprawców. Kobiet, które odważnie lub bezmyślnie, w akcie desperackiej samoobrony przed przemocą domową, postanowiły powiedzieć dość i zabiły. Reporterka próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie o to, dlaczego krzywdzone kobiety latami tkwią przy swoich oprawcach w narastającym cierpieniu i bezradności. Na jej wnikliwe pytania o istotę przemocy domowej odpowiadają więźniarki oraz terapeuci pracujący z takimi osobami.
Opowieści o ich związkach zaczynają się od siniaków, krwiaków, poważnych złamań i krwi, którą musiały szybko tamować, żeby nie zabrudzić kanapy. Przez lata zamiast czułych pocałunków, otrzymywały uderzenia w twarz, zamiast czułych słów, słyszały wyzwiska. Były kopane, poniżane, okaleczane i zmuszane do prostytucji. Taki los zgotowali im mężczyźni ich życia, ci sami, którzy wielokrotnie deklarowali miłość.
Moment, w którym dotarły do granicy swojej wytrzymałości nie zawsze pamiętają. Po którymś uderzeniu lub wyzwisku coś w nich pękło i odpowiedziały przemocą na przemoc. Nie rozumieją, dlaczego akurat wtedy straciły panowanie nad sobą.
Daria Górka podejmuje poważną analizę dotyczącą bezradności wobec przemocy i narastającego wokół niej milczenia. W rozmowach z więźniarkami, psychologami więziennymi, pracownikami Niebieskiej Linii i prawnikami, szuka odpowiedzi na najtrudniejsze pytanie - jak wyrwać się z kręgu przemocy? Dziennikarka stawia tezę, iż przemoc karmi się milczeniem i tylko nasze mówienie o niej, odkrywanie tego, co zakryte, pozwoli rozpocząć długotrwały proces wyswobadzania się z jej pułapki.

Mova to nowa marka Wydawnictwa Kobiecego, która powstała z potrzeby wydawania książek polskich reportażystów, literatury faktu podejmującej tematy bliskie każdemu człowiekowi i odważnej, która odsłania szokujące kulisy znanej nam rzeczywistości. To także miejsce na trzymające w napięciu kryminały i współczesną literaturę piękną, która nadaje znaczenie zwykłym historiom.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama