Wydarzenie odbędzie się w środę, 3 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.
W drugi dzień świąt (1 kwietnia) wrócił VAT na żywność. Jak odczujemy to w naszych kieszeniach? Zdaniem ekspertów – skoku na kasę nie będzie. Zmiany czekają też branżę beauty
Audycja "Strefa Mocnych Dźwięków" zawsze w środy wieczorem o godz. 20:00. Posłuchaj jeszcze raz odcinka #88 (premierowa emisja w środę 27 marca 2024 roku o godz. 20:00)!
W kwietniu w Tczewie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - konferencja poświęcona tematyce wsparcia dzieci z niepełnosprawnościami w szkołach.
Branża IT zwalnia na potęgę. To kilkadziesiąt tysięcy ludzi na bruku. A przecież nie było w Polsce lepszego zajęcia niż informatyk.
Audycja "Zainspiruj się integracją" zawsze w środy o godz. 18:00. Posłuchaj jeszcze raz odcinka #21 (premierowa emisja w środę 27 marca o godz. 18:00)!
Ma być ciepło, czyli będzie można się wybrać na świąteczny spacer. Wyjazd samochodem też może miło zaskoczyć.
Uroczysta gala Fryderyków odbyła się w piątek, 22 marca w gliwickiej PreZero Arenie. Nagroda w tym roku obchodzi trzydziestolecie.
21 marca rozpoczęliśmy wiosnę - zielona porę roku, która dla wielu ludzi jest ulubioną porą roku. Na początku kwietnia mamy Wielkanoc. W naszym studiu gościliśmy uczennice z kółka dziennikarskiego ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Tczewie, który przygotowały autorską audycję o wiosennych tradycjach pod okiem swojej opiekunki Agnieszki Synowiec.
Badania pokazują, że w miejscowościach, w których powietrze jest bardziej zanieczyszczone, w szpitalach jest więcej pacjentów.
To rekordowa kwota. A przecież politycy, którzy wymyślili przeprowadzenie referendum, mówili, że drogo nie będzie. Było.
Zbliża się Wielkanoc. To czas, kiedy wzmaga się aktywność sklepowych złodziei. Bo ci tylko czekają na okazję, żeby zgarnąć towar z półki i nie zapłacić.
27 marca gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli dziennikarze Aleksandra Kęprowska i Dawid Komorowski. Porozmawialiśmy m.in. o lokalizacji napisu przestrzennego z nazwą Tczewa oraz o komunikacji miejskiej.
Jak pech to pech. Kierowca mercedesa uciekał przed kontrolą drogową, ale rozbił swoje auto na przydrożnym znaku. Po opuszczeniu pojazdu zaczął biec, ale w "złym" kierunku...
Kolejarze na święta przygotowują się na zwiększoną liczbę podróżnych. Dlatego do składów doczepią ponad 300 wagonów.
Z okazji Dnia Metalowca porozmawialiśmy o tym gatunku muzycznym ze Sławomirem Papisem.
GUS policzył, jak długo będziemy jeszcze żyli. Teraz ZUS policzy nam nasze emerytury. Tablice życia 2024 to nie są dobre wiadomości dla przyszłych emerytów.
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy ogłosił nową, letnią siatkę połączeń. Rejsami regularnymi dotrzemy na 70 lotnisk ulokowanych w 23 krajach.
Funkcjonariusze otrzymują sygnały, że oszuści posługując się numerami Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości wyłudzają pieniądze. Przestępcy wykorzystują numery zaczynające się prefiksem 47, z których korzystają osoby zatrudnione w CBZC. Odbierając taki telefon pod żadnym pozorem nie dajmy się namówić np. na zainstalowanie szkodliwej aplikacji.
Większość z nas zapewnia, że w Wielkanoc nie wyrzuca jedzenia na śmietnik. Robi to niespełna 20 proc. Polaków. To skąd na śmietnikach po świętach jest tyle żywności?
Polska zalicza się do czołówki najbardziej „rowerowych” nacji w Europie. Aż 69 proc. Polaków deklaruje, że ma swój rower.